Новини

  27.10.2017 р. відбувся семінар-практикум міжрайонного методичного центру психологічної служби системи освіти «За співдружність»

  27.10.2017 р. відбувся семінар-практикум міжрайонного методичного центру психологічної служби системи освіти «За співдружність»


  27.10.2017 р. відбувся семінар-практикум міжрайонного

  методичного центру психологічної служби системи освіти «За співдружність»

  під керівництвом навчально-методичного центру психологічної служби

  системи освіти Вінницької області

  «Просвітницько-профілактична робота працівників психологічної служби з питань попередження ризикової поведінки, учинення дітьми навмисних самоушкоджень»

          Внутрішній світ особистості, її самосвідомість завжди знаходилися в центрі уваги. Інтерес людини до себе, до свого внутрішнього світу здавна був предметом особливої уваги. Коли людина залишається наодинці зі своєю проблемою, то проблема здається надміру великою і нерозв’язною. Зважаючи на загрозу кризового психоемоційного стану для будь-якої дитини у сучасному егоцентричному й агресивному світі, слід заздалегідь налаштувати підлітків на доцільність пошуків допомоги у разі виникнення важких особистих проблем.

          Головним превентивним заходом щодо вчинення самогубства постає запобіжне запевнення дитини в тому, що її життя дуже цінне для інших, і завжди, за будь-яких обставин близьке оточення зрозуміє її.

          Неодмінною умовою запобігання самоушкоджуючої поведінки у дітей є попередження у них.

          Вивчення властивостей самосвідомості, адекватності самооцінок, структури і функцій  представляє не тільки теоретичний, але і практичний інтерес у зв'язку з формуванням життєвої позиції особистості. Всі  ми бачимо, що в такий складний час, який ми зараз переживаємо, у дітей виникають великі проблеми у становленні цілісної, гармонійної особистості та створенні  власного образу, а також у формуванні адекватної самооцінки. Адже на дітей впливає і навколишнє середовище, і однолітки, і вулиця, і ЗМІ, які змінюють їх самооцінку, поведінку та світоглід. Завищена та занижена самооцінка іноді створюють ситуативні негативні реакції у підлітків  внаслідок яких виникають конфлікти, які часто наштовхують дітей  на переосмислення та переоцінку своїх цінностей, можливостей, життя.

          27 жовтня 2017 року в Шаргородському районі відбулося засідання міжрайонного методичного центру працівників психологічної служби «За співдружність» на базі  Шаргородського дошкільного навчального закладу №1 на тему «Просвітницько-профілактична робота працівників психологічної служби з питань попередження ризикової поведінки, учинення дітьми навмисних самоушкоджень».

  Профілактика ситуативних негативних реакцій у підлітків в умовах мікросоціального конфлікту з метою визначення основних напрямків психологічної роботи з дітьми щодо формування адекватної самооцінки, профілактики негативних реакцій, конфліктних ситуацій серед підлітків, батьків.

  У семінарі брали участь Каменщук Т.Д., директор Навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти, Козачишина В.В., методист-тьютер НМЦПССО, Винокур І.М., міський голова. Кутнік В.О., начальник відділу освіти Шаргородської РДА, Куцолапська А.М., методист з психологічної служби, методисти та працівники психологічної служби Барського, Тиврівського, Шаргородського, Мурованокуриловецького, Жмеринського районів та м. Жмеринки та Могилів-Подільський (38 працівників психологічної служби).

  Міський голова презентував приміщення майбутнього Інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими освітінми потребами, де звернув актуальність проблеми на сьогоднішній день. Увагу гостей привернуло, те що кольорова гама дуже вдало підібрана, що не менш важливо  для дітей з ООП. Осучаснений ремонт приміщення та дотримання вимог для дітей з особливими освітніми потребами це одна із основних складових  Інклюзивно-ресурсного центру.

  Завідувач Шаргородським ДНЗ №1, Коваль Г.О., ознайомила гостей з навчальним закладом та  представила результати його діяльності. Вихованці закладу розповідали чудові вірші про психологів та гуморески.

  В ході семінару соціальним педагогом Сапіжанської СЗШ І-ІІ ст. Роздольським В.М. висвітлено теоретичні питання щодо моніторингових досліджень щодо самоушкоджуючої поведінки, ознайомлено з результатами  діагностичних досліджень з даної теми.

  Практичний психолог Рахнівсько-Лісової та Михайлівсьої СЗШ І-ІІІ ст. Синько Л.І. та Липко Н.П. провели для учасників зібрання тренінг «Цінність людського життя». Кожний з його учасників мав змогу проаналізувати своє відношення до життя, визначити головні життєві цінності,  спланувати подальші дії як розпорядитися своїм життям.

  Учасники семінару переглянули відеороликів практичних психологів «Життя - одне не змарнуй його» Рахнівсько-Лісової, Клекотинської, Мурафської СЗШ І-ІІІ ст. Синько Л.І., Козліцької Т.В., Кайдановської Н.І. Учасники заходу обговорювали досягнення мети у роботі в групі.

  Доцільно було висвітлено напрацювання працівниками психологічної служби інших районів «Абетка думок і пропозицій» (обмін досвідом, напрацювань з актуальних  та нагальних  тем).

  На завершення заходу було представлено майстер-клас «Мій настрій», було відчутно позитив та щирість учасників, які сформували свій позитивний настрій за допомогою кольоротерапії.  

          Завершився семінар методичним практикумом з елементами круглого столу, спрямованим на обговорення поведінки кожного учасника під час тренінгу, обміну досвідом між працівниками психологічної служби Шаргородського району та їх колегами з інших районів щодо застосування різних методів, видів роботи та індивідуального підходу до кожного учасника зібрання.

          На семінарі презентувались напрацювання психологічної служби району у вигляді методичних посібник з теми семінару («Просвітницько-профілактична робота працівників психологічної служби з питань попередження ризикової поведінки, учинення дітьми навмисних самоушкоджень»).

   

  Куцолапська А.М.

  Методист з психологічної служби

   

  Rmo psichologi from shargrmk


  01.11.2017 | Aдмін

  Вернутись назад