Новини

  11 лютого 2014 року зональні семінари-практикуми для вчителів початкових класів та математики

  11 лютого 2014 року зональні семінари-практикуми для вчителів початкових класів та математики

     11 лютого 2014 року на базі Сапіжанської  СЗШ І-ІІ ст. відбулися зональні семінари-практикуми для вчителів початкових класів та математики шкіл Джуринського напрямку. 
  В роботі семінару взяли участь 16 вчителів-початківців та 8  математиків. 
  Учителів початкових класів опрацювали питання викладання предметів природничо-математичного циклу у 1-2 класах за новими Державними стандартами та нові критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 2-го класу.  Практичну частину семінару склали відкриті уроки з природознавства у 1 класі на тему «Птахи» (вч. Боднарчук Н.В.; відвідували Пасічник Ю.І., Германюк В.М., Багранюк Л.І., Олійник В.В., Совінська Л.В., Яцишина Г.А.) та з математики у 2 класі на тему «Розв’язування прикладів і задач на дві дії різних ступенів» (вч. Іванова Т.А.; відвідували Гуменюк В.А., Захарчук Л.В., Дубина Н.М., Димчук-Коновальчук Н.Ю., Лисак Н.М., Літинська М.В., Муляр Л.П.).  
  Учасники семінару активно обговорили відвідані уроки, відзначили їх високий науково-методичний рівень, дотримання сучасних вимог стосовно технологізації, впровадження здоровʼязбережувальних технологій, організації  навчально-виховної роботи з учнями на засадах особистісно орієнтованого та компетентнісного підходу, реалізації виховних можливостей змісту навчального матеріалу.  Виправдав себе вибір типу уроку (урок-подорож  у 1 класі та урок-гра у 2 - ому). Був доцільним та ефективним ІКТ-супровід уроку в 2-ому класі (додається).
  Основними формами і методами роботи на уроці в 1 класі були фронтальна, індивідуальна, групова робота, бесіда, робота з ресурсом, елементи гри, відгадування загадок,  кросворду.
  В ході уроку учні 1 класу продемонстрували засвоєння таких понять, як зимуючі птахи, перелітні птахи, свійські птахи, водоплавні птахи. 
  У 2-ому класі використовувалась мультимедійна презентація.  Для удосконалення обчислювальних навичок і закріплення таблиці ділення на 3 вчителькою виготовлено картки для усного рахунку та картки різнорівневих завдань. Учні 2-ого класу закріпили та удосконалили навички розв’язування прикладів і задач, які включають дії різного ступеня.  Вибір видів роботи був спрямований на досягнення навчальних цілей уроку, розвиток логічного мислення. Вдало поєднано міжпредметні зв’язки, дібрано ілюстрації зимуючих птахів, пам’ятки про збереження і охорону природи, що сприяло вихованню любові та формуванню екологічного ставлення до неї.
  В рамках семінару відбувся практикум з формування мовленнєвої діяльності учнів  «Корекція фонематичної дисграфії в учнів початкових класів», який провела Задерей Н.І., логопед освітніх установ.
  На згадку про семінар вчителі Сапіжанської СЗШ І-ІІ ст.  подарували  учасникам семінару буклети, в яких вміщена стисла інформація з теми семінару, життя школи, основні досягнення і напрямки професійної діяльності кожного у вигляді тексту та фотографій.  


  Гуменюк В.А.
  Білава М.В.
  Задерей Н.І.
   

     13.02.2014 | Aдмін

  Вернутись назад