Новини

  07 листопада 2014 року в Шаргородському районі відбулося засідання міжрайонного методичного центру працівників психологічної служби

   07 листопада 2014 року в Шаргородському районі відбулося засідання міжрайонного методичного центру працівників психологічної служби        Внутрішній світ особистості, її самосвідомість завжди знаходилися в центрі уваги. Інтерес людини до себе, до свого внутрішнього світу здавна був предметом особливої уваги. Спочатку питання про «Я» співвідносився головним чином з пізнанням людиною самого себе як істоти мислячого — у цьому значенні і треба розуміти слова Декарта «Я мислю, отже, існую». Але потім стало очевидно, що людське «Я» набагато глибше і не вичерпується тільки розумовими властивостями. До складу «Я» входить усе те найдорожче для людини, розстаючись з яким він як би втрачає частку самого себе. Поведінка людини  завжди так чи інакше сполучається з її представленням про себе («образ «Я») і з тим, яким він хотів би бути. Вивчення властивостей самосвідомості, адекватності самооцінок, структури і функцій «образу «Я» представляє не тільки теоретичний, але і практичний інтерес у зв'язку з формуванням життєвої позиції особистості. Всі  ми бачимо, що в такий складний час, який ми зараз переживаємо, у дітей виникають великі проблеми у становленні цілісної, гармонійної особистості та створенні  власного образу «Я», а також у формуванні адекватної самооцінки. Адже на дітей впливає і навколишнє середовище, і однолітки, і вулиця, і ЗМІ, які змінюють їх самооцінку. Завищена та занижена самооцінка іноді створюють ситуативні негативні реакції у підлітків  внаслідок яких виникають конфлікти, які часто наштовхують дітей  на переосмислення та переоцінку своїх цінностей, можливостей, життя…

   07 листопада 2014 року в Шаргородському районі відбулося засідання міжрайонного методичного центру працівників психологічної служби «За співдружність» на базі Шаргородської районної гімназії на тему «Психологічні аспекти позитивного самовідношення особистості у формуванні цілісного «образу Я». Профілактика ситуативних негативних реакцій у підлітків в умовах мікросоціального конфлікту» з метою визначення основних напрямків психологічної роботи з дітьми щодо формування адекватної самооцінки, профілактики негативних реакцій, конфліктних ситуацій серед підлітків.

  У семінарі брали участь Рибакова Л.І., директор Навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти, Козачишина В.В, методист НМЦПССО, Гуменюк В.А., завідуюча Шаргородським РМК, Петрук Н.І., методист РМК з психологічної служби, Куцолапська А.М., завідувач ШР ПМПК, методисти та працівники психологічної служби Барського, Тиврівського, Шаргородського, Мурованокуриловецького, Жмеринського районів та м. Жмеринки.

  Директор Шаргородської районної гімназії, Дубчак З.В., ознайомила гостей з навчальним закладом та  представила результати його діяльності.

  В ході семінару соціальним педагогом Слободо-Шаргородської СЗШ І-ІІІ ст. Цибрій С.М. висвітлено питання щодо психологічних аспектів позитивного самовідношення особистості у формуванні цілісного образу «Я», профілактики ситуативних  негативних реакцій у підлітків   в умовах мікросоціального конфлікту, ознайомлено з результатами  діагностичних досліджень з  формування  у дітей «образу Я».

  Практичні психологи Клекотинської та Шаргородської районної гімназії Козліцька Т.В. та Молнар О.М. провели для учнів 9 класу тренінгове заняття «Життя як цінність - не змарнуй його». Кожний з його учасників мав змогу проаналізувати своє відношення до життя, визначити головні життєві цінності,  спланувати подальші дії як розпорядитися своїм життям.

  Учасники семінару переглянули відеофільм «Формування самооцінки у дітей та попередження конфліктів», де  працівники психологічної служби Шаргородського №1 та №3 ДНЗ, Гибалівської, Клекотинської, Хоменківської СЗШ І-ІІІ ст. (Титаренко К.О., Чвалова Г.М., Малинич О.Д., Шарагова О.А., Шостак Н.П.) продемонстрували цікаві вправи на підвищення цілісного «образу Я».

       Завершився семінар методичним практикумом з елементами круглого столу, спрямованим на обговорення поведінки кожного учасника під час тренінгу, обміну досвідом між працівниками психологічної служби Шаргородського району та їх колегами з інших районів щодо застосування різних методів, видів роботи та індивідуального ставлення до дітей.

              На семінарі презентувались напрацювання психологічної служби району у вигляді методичних посібників, проектів з теми семінару, створених працівниками психологічної служби Джуринської, Івашковецької, Юхимівської СЗШ І-ІІІ ст. (Мацько Л.М., Іщенко Г.І., Малішевська Л.Ю., Садова С.М., Мазорчук В.Л.), серед яких особливу увагу привернув посібник «Профілактика суїцидальної поведінки в діяльності практичного психолога та соціального педагога»,  підготовлений творчою групою практичних психологів та соціальних педагогів під керівництвом методиста Петрук Н.І.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Наталія Петрук

  Методист РМК з психологічної служби  17.11.2014 | Aдмін

  Вернутись назад