Новини

  РАЙОННИЙ СЕМІНАР на базі Шаргородської СЗШ І-ІІІ ст. №1для вчителів, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами за індивідуальною формою навчання

  РАЙОННИЙ СЕМІНАР на базі Шаргородської СЗШ І-ІІІ ст. №1для вчителів, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами за індивідуальною формою навчання


  РАЙОННИЙ СЕМІНАР 
  на базі Шаргородської СЗШ І-ІІІ ст. №1
  для вчителів,
   які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами 
  за індивідуальною формою навчання
  «Особливості працездатності й реабілітація школярів з особливими освітніми потребами»
  19.03.2015 р.
   
   Не можна вимагати від дитини неможливого – до певного
  рівня і певного кола знань різні діти йдуть по-різному.
  В.Сухомлинський
     Вимогою сьогодення є удосконалення якості освіти для дітей з особливими потребами, створення умов для реалізації індивідуальних можливостей кожної дитячої особистості.
     З 1 вересня 2014-2015 н.р. впроваджено новий Державний стандарт  початкової загальної освіти для дітей з особливими освітніми  потребами. Документ визначає оптимальний зміст та обсяг навчального навантаження у поєднанні з відповідною корекційно-розвитковою роботою (згідно нормативно-правової бази).
     З метою формування професійної компетентності вчителів  загальноосвітніх установ щодо особливостей надання освітніх послуг дітям з психофізичними порушеннями  розвитку 19 березня 2015 року на базі Шаргородської СЗШ І-ІІІ ст. №1 відбувся семінар-практикум вчителів, які працюють за індивідуальною формою навчання.  
     На семінарі розглядалися такі питання:
  *       Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами;
  *       Використання мовних ігор і дидактичних матеріалів для роботи над виправленням недоліків мовлення;
  *       Корекційні прийоми реалізації індивідуального підходу до дітей з порушеннями опорно-рухового апарату в умовах індивідуального навчання;
  *       Психічні розлади, які можна корегувати у молодших школярів.
     Учасниками семінару були вчителі, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами за індивідуальною формою навчання.
     Спільне обговорення проблематичних аспектів з досвіду роботи, обмін досвідом, вироблення рекомендацій посприяло переосмисленню учасниками семінару підходів до змістового наповнення  і структурування уроків; визначення пріоритетів при формуванні життєвої компетентності у дітей з розумовою відсталістю та затримкою психічного розвитку.
     На майстер-класах консультанти ШР ПМПК (Куцолапська А.М., Петрук Н.І., Задерей Н.І.) продемонстрували приклад здійснення під час уроків системи корекційних заходів, спрямованих на опанування учнями навчального матеріалу. А вчителі індивідуального навчання Клекотинської СЗШ І-ІІІ ст. (Боднажевська Г.В., Просянюк М.С.) підготували відео-фрагменти уроків та змістовне портфоліо дітей з особливими освітніми потребами, де показали свої вміння викликати довіру учня, психологічно налаштувати його до взаємодії на уроці, посилити пізнавальний інтерес. 
      Учасників семінару об’єднувало те, що ніхто з них не бачить свою роботу лише як роботу. Це їх життя. Життя задля того, щоб зробити світ дитини з особливими потребами щасливим і радісним.
     Були роздані методичні рекомендації адресовані для вчителів, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами та змістовні буклети з відповідної тематики.
  Завідувач ШР ПМПК
  Альона Куцолапська 

    

     22.03.2015 | Aдмін

  Вернутись назад