Новини

  24 квітня 2015 року відбувся круглий стіл на тему: «Забезпечення права дітей з особливими потребами на здобуття якісної освіти»

  24 квітня 2015 року  відбувся круглий стіл на тему: «Забезпечення права дітей з особливими потребами на здобуття якісної освіти»


  24 квітня 2015 року  відбувся круглий стіл
  на тему: «Забезпечення права дітей з особливими потребами
  на здобуття якісної освіти»
     Останнім часом в Україні приділяється велика увага проблемам неповносправних людей або як їх ще називають «людей з особливими освітніми потребами». Не є винятком і наш район, в якому функціонують спеціально створені служби, покликані  допомагати цій категорії громадян.
     Спільно з відділом освіти Шаргородська районна психолого-медико-педагогічна консультація ставить за мету створення умов для інтегрованого навчання дітей з особливими потребами в ЗНЗ ДНЗ, здійснює їх облік, визначає для них адекватні форми соціально-педагогічної або медичної допомоги.
     Нещодавно в районі було ініційовано проведення «круглого столу»  на тему «Забезпечення права дітей з особливими потребами на здобуття якісної освіти», покликаного активізувати діяльність працівників різних сфер щодо продуктивної спільної діяльності, спрямованої на дитину з особливими освітніми потребами. На захід зібралися фахівці державних установ та служб, які працюють з неповносправними людьми. Це представники управління праці та соціального захисту населення РДА Щур Ю.Б., заступник начальника управління,  головний лікар центральної районної лікарні Чорний В.В., головний спеціаліст районної первинної медико-санітарної допомоги Янчурська І.В., завідувач районної ПМПК відділу освіти Куцолапська А.М., методист районного методичного кабінету з організації роботи психологічної служби  Петрук Н.І., начальник відділу соціальної роботи Томчук В.М., спеціаліст І категорії служби у справах дітей Гринчук Т.В та соціальних фондів. «Круглий стіл» був продовженням попередніх заходів з даної проблематики, де розглядались повсякденні проблеми людей з інвалідністю.
  Розмова вийшла відверта, цікава та корисна для всіх.
     Головний лікар ЦРЛ Віталій Чорний закликав представників соціальних служб та інших відділів РДА не бути байдужими до цієї вразливої групи населення, допомагати їм інтегруватися в суспільство, підвищувати їх рівень знань, розуміти їхні потреби. Головне робити це від щирого серця, а не задля галочки. Медики виписують безкоштовні медикаменти всім пільговим категоріям населення і стараються допомагати, як можуть.
  Юрій Щур підкреслив, що хоч держава і піклується про людей з інвалідністю, але, враховуючи нинішній соціально-політичний стан, проблем, на жаль, цього замало.  Тому, головне, не бути байдужими до чужої  біди, робити все для того, щоб ці люди, відчували себе повноцінними громадянами і мали доступ до всіх людських цінностей.
  Альона Куцолапська звернула увагу на те, що важливим кроком для інтеграції дітей з особливими потребами у суспільстві є впровадження інклюзивної освіти. Це форма навчання із залученням неповносправних дітей до навчання у звичайних школах. «Ми лише напочатку такого шляху, оскільки для модифікації інклюзивної освіти повною мірою необхідна навчальна база, підготовлені фахівці, психологічна готовність батьків». Першопрохідцями в цій справі сьогодні  є Клекотинська школа.
     Наталія Петрук зазначила, що необхідним компонентом інклюзивної освіти є якісний психолого-педагогічний супровід: це психодіагностика і корекція, а також просвіта батьків звичайних дітей.
         Члени круглого столу ознайомились із досвідом Клекотинської СЗШ з питань впровадження інклюзивної освіти, переглянувши відеофільм, змонтований Томчуком М.В. і Козліцькою Т.В, учителем інформатики і практичним психологом.  Портфоліо Трач Тетяни, учениці 8 класу Клекотинської СЗШ, яка перебуває на індивідуальній формі навчання, презентувала вчителька трудового навчання Боднажевська Г.В.
           Присутні дійшли спільної думки, що потрібно ширше висвітлювати проблеми особливої дитини, надавати консультаційну допомогу батькам, своєчасно інформувати людей з інвалідністю про усі пільги, що їм належать.
     Турбота про громадянин з інвалідністю має бути повсякденною працею для служб та установ, які мають піклуватись про них та допомагати даній категорії дітей з особливими освітніми потребами.
   
  Завідувач ШР ПМПК
  Альона Куцолапська
   
  НЕ СПІШІТЬ…
  Я знаю люди дуже важко всім,
  І серце так стискається до болю.
  Та дуже прошу, прошу не спішіть,
  Ви не спішіть жалітися на долю.
  Якщо ти зрячий і навколо світ,
  Веселка барвами сіяє…
  То дякуй Богу, бо не зрячому в житті
  І радості цієї не буває.
   Якщо ногами босими в росу
  Ти на світанку би могла ступити,
  То дякуй долі і згадай:
  Людей багато, що не можуть це зробити.
  Як у гаю співає соловей,
  Чи листям шелестить тополя…
  То Ви щасливі, бо Вам дано слух,
  А багатьом – це не судилась доля.
   То прошу – подивіться навкруги
   І милосердні будьте до чужого болю.
   А нарікать ніколи не спішіть
  І не спішіть жалітися  на долю.
                                     ГАЛИНКА ВЕРХОВИНКА

     16.06.2015 | Aдмін

  Вернутись назад