Новини

  Районний форум для батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами «Моя дитина-особлива»

  Районний форум для батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами «Моя дитина-особлива»
   


     Гаслом форуму були проголошені слова французького письменника Андрé Поль Гийóм Жид: «Один із законів життя свідчить, що як тільки закриваються одні двері, відкриваються інші. Але вся біда в тому, що ми дивимося на замкнуті двері і не звертаємо уваги на ті, що відкрилися».
      Під таким гаслом, за підтримки начальника відділу освіти Кутніка В.О.,  головного лікаря Центральної районної лікарні Чорного В.В. та головного лікаря Шаргородської первинної медико-санітарної допомоги П.С. Чада відбувся районний форум, що  зібрав батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами.
     У проведеному заході взяли участь 15 батьків нашого району, які були зацікавлені проблемою сьогодення та  реальними подіями життєвого досвіду.
  До роботи зібрання долучилися також:
  •  Куцолапська А.М., завідувач ШР МППК;
  •  Петрук Н.І., методист РМК з психологічної служби;
  • Андрійчук О.А., методист РМК з виховної роботи;
  • Задерей Н.І., логопед освітніх шкіл району;
  • Цибрій С.М., соціальний педагог Слободо-Шаргородської СЗШ І-ІІІ ст.;
  • Малинич О.Д. соціальний педагог Гибалівської СЗШ І-ІІІ ст.;
  • Просянюк М.С., вчитель-асистент  Клекотинської СЗШ І-ІІІ ст.;
  • Янчурська І.В., заступник головного лікаря по медичній частині Шаргородської ЦРЛ.
  Обговорено та опрацьовано нормативно-правову документацію. Із виступів консультантів Шаргородської районної психолого-медико-педагогічної консультації, лікарів, працівників психологічної служби батьки та особи, які їх замінюють, отримали інформацію про особливості виховання та навчання  особливих дітей у  навчальному закладі. Роздані буклети з рекомендованими навчальними закладами для дітей з інвалідністю та поради на кожен день. Також батьки відповідали на питання анкети «Оцінювання якості життя та впливу факту інвалідності на життя родини», Малинич О.Д., соціальним педагогом  Гибалівської СЗШ І-ІІІ ст. було проведено фрагмент тренінгу, Цибрій С.М., соціальним педагогом Слободо-Шаргородської СЗШ представлено комплекс занять для дітей з особливими освітніми потребами щодо здійснення супроводу працівниками  психологічної служби району.
  Батькам вручено грамоти для дітей з особливими освітніми потребами за участь у фестивалі «Повір у себе» за відповідними номінаціями. А також представлена виставка творчих робіт дітей з особливими освітнім потребами з річних видів роботи.
  Завідувачем ШР ПМПК, Куцолапською А.М., надано рекомендації: незважаючи на інвалідність дитини потрібно ставитися до неї як до дитини з особливими потребами, яка вимагає спеціального навчання, виховання, догляду, турботи, любові.
  За допомогою спеціальних рекомендацій, порад та інструкцій корекційного педагога поступово і цілеспрямовано дотримуватись порад:
  *       навчати дитину альтернативних способів спілкування;
  *       навчати основних правил поведінки;
  *       прививати  навички самообслуговування;
  *       формувати вміння, що допоможуть подолати стреси;
  *       виявляти та розвивати творчі здібності;
  *       розвивати зорове, слухове, тактильне сприйняття.
   
  Шановні батьки,  ми дякуємо за участь у районному форумі та надіємося на подальшу співпрацю та спільні дії щодо виховання та навчання наших особливих дітей.

  Зичимо Вам здоров’я та терпіння.

   Завідувач ШР ПМПК

   

   

   

   

   

    

   

     24.01.2016 | Aдмін

  Вернутись назад